Dokončování

Vazba V1

Vazba V1 jsou složky vložené do sebe a popřípadě do obálky, ve hřbetu sešité drátěnými skobičkami. jedná se o sešití dvěma kovovými skobičkami ve hřbetu, jako např. u školních sešitů. Proto se jí také někdy říká sešitová. Je to poměrně kvalitní a levná vazba, je ale omezena max. počtem cca 80 stran (dle tloušťky papíru).

Bourg

Skládání papíru

Ofset, křídové papíry, výstupy z digitálního tisku atd., a to díky vakuovému pásovému nakladači s horním podáním. Maximální doporučená gramáž papíru je 160 g/m2 (jednotlivý přehyb 230 g/m2), minimální 50 g/m2. Maximální kapacita nakladače je 500 listů (80 g/m2) a rychlost skládání až 15 000 listů/hod. To vše umí naše skládačka Uchida AeroFold.

Aerofold

Laminace

Laminací se při výrobě tiskovin rozumí pokrytí povrchu tiskoviny laminovací fólií. Tento laminovaný povrch má vysokou odolnost vůči poškození a odolává vlhkosti.

Laminator

Perforace

Perforace znamená proděravění papíru, který je potřeba následně odtrhnout. S perforací se setkáváme věšinou u vstupenek, štítků apod.

Rylování

Vytvoření promáčklin v místě kde dochází k ohybu papíru. Používa se například u svatebních oznámeních, pozvánkách, PF apod.

Světelná reklama 3D